Sondaj Kılıf Borusu Parçaları

Yer altında bulunan suların derin kuyular açılarak yer yüzeyine çıkarılması için çeşitli borular kullanılır. İçme suyu ihtiyacı ya da tarımsal alanların sulanması için açılan kuyuların uzun ömürlü olması ve kuyularda göçük ve çökme olmaması için sondaj kılıf boruları kullanılmaktadır. Kılıf boruları açılan kuyunun en derin noktasından yüzeye kadar birbirine bağlantı yapılarak yerleştirilir. Amaç suyun yüzeye daha temiz çıkmasını sağlamak ve açılan kuyu derinlik etrafındaki toprak ve taş gibi parçaların yerinden koparak kuyuyu tıkamasını önlemektir.

PVC Boru

İlk zamanlarda derin kuyular için çelik borular kullanılırken, daha sağlam, daha sağlıklı ve ekonomik olması açısından pvc sondaj boruları kullanılmaya başlanmıştır. Sondaj kılıf borusu parçaları belirli standartlara göre üretilmektedir. Pvc sondaj borusu parçaları, boru tutucuları, fırdöndü manevra başlığı, merkezleme yayı, mahmuz, redüksiyon gibi ekipmanlardan oluşmaktadır. Firmamız her türlü sondaj işleminde kullanılabilecek ve ihtiyaç olan tüm boru çeşitlerinin ve parçalarının satışını yapıyor. Ülkemiz genelinde tüm müşterilerimize pvc boru ve parçalarını uygun fiyatlara satıyoruz.

Sondaj Borularını Özellikleri

Satışını yaptığımız sondaj boru ve kılıf borusu türlerinin iç ve dış yapılarının hesaplanan yükleri taşıyabilecek güçte olanlarının satışlarını yapıyoruz. sondaj kılıf borusu parçaları derin kuyu çalışmalarında montajı kolay olan parçalardır. Daha önceden kullanılan çelik borular zaman içerisinde paslanma ve korosyona uğrayarak zarar görmekteydi. Pvc borular paslanma yapmadığı ve korosyona karşı daha dayanıklı olduğu için uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Çelik borular çürüdüklerinde yeni kuyu açma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Pvc sondaj borularımız sayesinde açılan kuyular ortalama 50 yıl kullanılabilmektedir.

Boruların Kullanımı

Sondaj işlemleri için firmamızdan, kuyu malzemeleri ve boru parçaları aldığınızda, sizleri bu parçaları kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyarıyoruz. Sondaj kılıf borusu bağlantılarını yaparken, kolay bağlantı yapılması için her hangi bir yağ sürmemelisiniz. Bağlantı yapıldıktan sonra bağlantının sağlam olması için bağlantı noktalarına da kesinlikle yapıştırıcı türlerini sürmemelisiniz. Derin kuyularda boruların dik durması için 8 metrede bir merkezleme yayı parçasını kullanmalısınız. Firmamızdan fiyat teklifleri alarak ihtiyacınız olan sondaj boru parçalarını uygun fiyatlara alabilirsiniz.