Hidroforun Tanımı ve Çeşitleri

Günlük hayatımızda birçok alanda kullanılan fakat ne olduğunu bilmediğimiz hatta adını bile duymadığımız birçok materyal ve bambaşka şeyler bulunmaktadır. Burada da bunlardan birini sizlere tanıtıyor olacağız; hidrofor. Peki nedir bu hidrofor ve ne işe yarar?

Hidrofor; belirli bir alandaki veya belirli bir malzemenin içerisindeki suyun basınç yolu ile uzak mesafelere kadar taşınmasını sağlayan, içerisindeki hidrolik bir sıvı ve bir mekanik enerji kaynağının yardımıyla bu işlemi gerçekleştiren bir basınç depolayıcı depodur. Bahsedilen mekanik enerji kaynağı sıkıştırılmış bir gaz olabileceği gibi motor, yay ve elbette ki büyük, yükseltilmiş bir ağırlık olabilir. Elektrik enerjisi temelli çalışmaktadır. Üç çeşit hidrofor bulunmaktadır. Bunlar; tek pompalı, iki (çift) pompalı ve de üç pompalı hidroforlardır. Kullanıma ihtiyaç duyduğunuz yapı incelendikten sonra hangisinin yapınız için daha uygun olduğu analiz edilmelidir. Biz de ekip olarak bu konuda sizin yanınızda olup bilgi ve destek sunmaktayız. Her yapıda tek pompalı hidrofor kullanılamayacağı gibi üç pompalı hidroforun da kullanılamayacağı yapılar vardır. Ayrıca burada sunmaya karar verdiğiniz bütçe de bir kıstas olmaktadır.

Hidroforun Ne Olduğunu Daha Net Anlamanızı Sağlamak İçin

Hidroforu size tanım olarak verdik ama muhtemelen konu hakkında fikri olmayan biri için bu tanım hiçbir çağrışım yapmadı. Hidroforun yani hidrolik akümülatörün işlevini bir örnekle size anlatmaya çalışalım. Çok katlı bir apartman düşünün veya gözünüzün önüne gökdelenler ve plazaları da getirebilirsiniz. Bu tür yapıların her bir katında birçok daire, ofis vb. bulunmaktadır. Bütün bu binanın bütün armatürlerinden veya tuvaletlerindeki taharet musluklarından su akmalıdır değil mi? Peki bu su bir yapının hem birinci hemde ellinci katına nasıl ulaşıyor bunu hiç düşündünüz mü? Düşünmüş olsaydınız, hidrolik akümülatörün adını ve işlevini şu anda merak ediyor olmazdınız. Tam da bu noktada işe yarıyor işte. Hidrofor bir su deposuna verdiği yüksek basınç ile suyun ellinci kata veya onuncu kata aynı basınçla ulaşmasını sağlıyor. İşter su basıncının yetersiz olduğu durumlarda büyük önem arz eden hidroforların hayatımıza kattığı hakkında bir fikir sahibi olmuş oldunuz.

Hidroforun Doğru Seçilmesi Neden Önemlidir?

Kaliteli hidrofor kullanılan bir apartmanda her katta, her dairede yaşayan insanlar aynı basınçta suyla ihtiyaçlarını giderirler. Fakat kalitesi düşük bir hidrofor alındığında kısa zamanda üst katlara çıkan suyun basıncında düşmeler yaşanacaktır. Hele bir de bir hanedeki su kullanımı esnasında diğer dairelerde de su kullanılmaktaysa musluğunuzdan akan suyla elinizi bile yıkayamayabilirsiniz. Hiç kimse zorunlu olarak musluğundan tazyiği yetersiz su akmasını istemez. Eğer su tazyiğinde bir azaltma yapılacaksa bunu kişi kendisi musluğu kısarak yapmak isteyecektir. Fakat bahsettiğimiz hidrofor kalitesi düşükse ve zamanla işlevini yitirmeye başladıysa bir apartmanın her sakini de sabrını yitirmeye başlayacaktır. Bu yüzden özellikle çok katlı binalarda, plazalarda ve suya çok ihtiyaç duyulan yapılarda hidroforunuzun kalitesi çok önemlidir. Hidroforunuzun kalitesi kadar kaç pompalı olduğu da ihtiyacınıza göre değişiklik gösterecektir. Üç pompalı hidrofor kullanılması gereken bir yapıda çift pompalı hidrofor kullanıyorsanız yine alacağınız sonuç sizi memnun etmeyecektir. Güçlü ve dayanıklı hidrofor aldığınız takdirde sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Her bütçeye hitap eden kaliteli hidrofor paketleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle kuyu suyu kullanan yapıların su dengesini sağlamak için kullanılması gereklilikten ziyade bir zorunluluktur diyebiliriz.

Hidroforlar ve Firmamız

Şehrinizdeki su şebekesinin basıncındaki ani düşüşlerde binanız ve hanelerinin olumsuz yönde etkilenmesini engellemek istiyorsanız hidroforlara ve suyun basınç yardımıyla eşit oranda pompalanmasına ihtiyacınız olacaktır. Hidrolik akümülatörlerin çeşitlerinden bahsetmiştik fakat bu hizmeti sunan da birçok firma vardır. Hidrofor üretimi yüksek endüstriyel gelişim gerektirir ve hidroforu sunan markaların ve onlara duyulan güvenin pazardaki payı da yadsınamaz bir gerçektir. Firmamız olarak sus sistemleriyle ilgili güvenilir ürünleri kaynak olarak belirlemekteyiz. Güvendiğimiz ve inandığımız ürünlerin sizlere ulaşmasını sağlamaktayız. Bunun için çalışan profesyonel ekibimiz ve sunduğumuz kaliteli hizmet özellikle Mersin ve çevresinde çok iyi bilinmektedir. Mersin hidrofor dendiğinde akla gelen ilk firma olma misyon ve vizyonuyla çıktığımız yolda hizmetimizi hız kesmeden sürdürmekteyiz. Müşteri memnuniyeti esaslı bir iş ahlakına sahibiz. Hidroforlarımızla ve referanslarımızla ilgili bilgi almak isterseniz internet sayfamızı inceleyeceğiniz gibi telefon yoluyla bizimle iletişime de geçebilirsiniz.