Hidrofor Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Çok katlı bina ve iş yerlerinde suyu yüksek katlara çıkarmak için kullanılan hidrofor nedir? nerelerde kullanılır? Hidrofor suyu yüksek basınç yardımıyla istenilen yüksekliğe çıkaran aletlere verilen isimdir. Hidrofor, su deposu ve şebeke suyundan su ihtiyacının karşılanması için kullanılır. Basınçla çıkarılan su belli bir yüksekliğe ulaşır.

Hidrofor Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hidrofor seçerken öncelikle suyun kaç kat yüksekliğe çıkacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Su borularının yatay ve dikey uzunluğunun hidrofor ile mesafesi önemlidir. Çünkü bu mesafelere göre suyun kaç kat çıkacağı hesaplanır. Hidrofor pompasının kaldırabileceği kapasite iyi seçilmeli ve en uygun hidrofor kullanılmalıdır. Firmamız hidrofor seçimi yapmadan önce müşterilerine ürünler hakkında detaylı bilgi verir. Çünkü kullanım alanına uygun kapasite de hidrofor alınması üründen verim elde edilmesini sağlar.

Hidrofor Nasıl Çalışır?

Yüksek katlı binaların artması ile kullanım alanı daha da genişleyen hidrofor nedir? Nerelerde kullanılırsorularının cevabından sonra hidroforun nasıl çalıştığı da bir diğer önemli husustur. Hidroforun temel çalışma prensibinde suya gereken basıncın verilerek yüksek katlara çıkmasını sağlamaktır. Hidroforlar aldığı suyu tankın içinde basınçlı hale getirir. Güvenlik vanası fazla basıncı emerek hidroforun daha güvenli olarak kullanılmasını sağlar. Hidroforun tüm parçaları birbiriyle bağlantılı olarak çalışır. Tank içinde ki basıncı manometrelerden görebilirsiniz. Binanın kat sayısı hidrofor seçiminde belirleyici unsurların başında gelir. Bu nedenle firmamızın yetkili personellerinden hidrofor seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hidrofor Fiyatları Nasıldır?

Piyasada çok farklı çalışma prensibine sahip hidrofor çeşitleri bulunur. Hidroforun özelliklerine göre fiyatları da değişir. Ancak firmamızda kullanım alanına göre en uygun hidroforları bulabilirsiniz. Her konuda firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Hidrofor fiyatları hidroforun çeşidine ve türüne göre göre değişir. 10 kata su pompalayan hidrofor ile 100 kata su pompalayan hidrofor fiyatı aynı değildir. Hangi alanda ihtiyaç duyuyorsanız doğru seçim için yetkili personelimiz ile görüşmeniz gerekir. Firmamıza satış sonrası da çağrı merkezimizden ulaşarak cihazlarınızın kullanımına ilişkin problemler hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Firmamız güvenli alış verişin adresi olup müşteri memnuniyetine önem verir.