Duşta yeni bir duş başlığı ya da Regülator kullanmadan Suyun basıncını arttırmak mümkün müdür ?

İlk olarak duş başlığını açın içini ve dış tarafını temizlediğinizden emin olun. içerisinde tortu birikmesi olasılığı olduğu için suyun kalitesi çok önemlidir.Duş başlığının spiral hortumunu da aynı şekilde temiz olduğundan emin olun.

Sabunlu ılık suda  bütün duş başlığını,parçalarını ve spiral hortumu 10 dk bekletin.Bir bez ya da bulaşık bezi yardımı ile durulayın.Aynı işlemi duş hortumu içinde yapınız.

Sirke ya da  daha iyi bir çözücü kullanılarak sitrik asit, halk arasındaki adı ile limon tuzu  orta ölçekli bir çözüm olabilir. Ilık suya limon tuzu attıktan sonra 10 dk daha bekletin.Sonrasında bol su ile durulayın.Limon tuzu konusunda biraz dikkatli olun birçok plastik asite dayanıklı değildir.

Eğer gerçekten zorlanıyorsanız alçı çözen kimyasalları da deneyebilirsiniz.

Hala işe yaramadıysa duş başlığını ya da bataryayı değiştirmeniz gerekebilir.Sorunun kaynağını iyi bilmek gerekir.Sorun batarya musluğundan kaynaklı ise bataryayı değiştirmekte gerekebilir.Büyük daire şeklinde bir duş başlığınız var ise daha küçüğü ile değiştirebilirsiniz.Su tasarrufu için etkili ve basınç için ideal olur.

Bunlar ön  hazırlıktı o zaman  haydi başlayalım (Hadi İngiliz anahtarını alalım diyordu orjinalinde).

Su saatinizden suyunuzu kestiğinizden emin olun, duş başlığından su gelmediğinden ve içinin temiz olduğundan emin olun.Nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz ? O zaman bir usta çağırmakta fayda var.Bataryanın içerisinde küçük filtreler olabilir.Temizledikten sonra suyu yavaşça açın ve su akıversin.

Bundan sonra işler daha da  zorlaşıyor.Basınçlı gelen su  yerdeki seramiklerde ya da yüzeyde ve su borularında zamanla aşınmaya sebep olabilir.Bunları aşındıkça değiştirmek maliyetli ve zordur.Her seferinde usta çağırmak gerekebilir.Bu yüzden basıncı ayarlamak için hidrofor kullanmak daha iyi ve az maliyetli bir çözümdür.